Радзевич Степан Павлович

Доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник УРСР

Степан Павлович народився 19 лютого 1953 року в місті Біла Церква, Київської області.
У 1976 р. із відзнакою закінчив механіко-машинобудівний факультет Київського політехнічного інституту (КПІ) за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти».
З 1978 по 1981 рік Степан Павлович навчався в аспірантурі КПІ за спеціальністю «Процеси та апарати механічної і фізико-хімічної обробки» (1978– 1981).

У 1982 році захистив дисертацію «Розробка та дослідження черв’ячних фрез для обробки загартованих зубчастих коліс» на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук.

Докторську дисертацію «Диференційно-геометричний метод формоутворення поверхонь при механічній обробці деталей» Степан Павлович Радзевич захистив у 1991 р. в Тульському політехнічному інституті.

Із 2000 року Степан Павлович працює в автомобільній промисловості США.

Основною сферою наукових інтересів С. П. Радзевича є диференційно-геометричні методи та їх застосування в машинобудуванні: зубчасті передачі, конструювання зуборізального інструменту спеціального призначення, методи виготовлення зубчастих коліс, фінішна обробка зубчастих коліс для малошумних трансмісій легкових автомобілів і легких вантажівок, багатострумкові зубчасті передачі, аналітичний синтез найвигідніших методів і засобів обробки складних поверхонь на багатокоординатних верстатах тощо. Степан павлович є автором і співавтором близько 700 праць, зокрема понад 40 монографій, має більше 260 патентів на винаходи, 113 з яких зареєстровані в США, Канаді, Японії, Китаї. Виступав із доповідями на престижних конференціях у Мюнхені (Німеччина), Ліоні (Франція), Пекіні, Шанхаї, Сіані (Китай), багатьох містах США.

Окрім наукової роботи та роботи в промисловості, Степан Павлович навчає студентів інженерних спеціальностей в університетах та інженерів в компаніях, що займаються зубчастими передачами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *